میراث جرون
امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۳:۰۶
یادداشت
مرتضی رضایی /عدم حضور بانوان در ورزشگاه، نه مشکل بانوان کیش است و نه معضل فرهنگی کشور

مرتضی رضایی /عدم حضور بانوان در ورزشگاه، نه مشکل بانوان کیش است و نه معضل فرهنگی کشور

اخیراً در برخی محافل عمومی و خصوصی شنیده می‌شود که مدیرعامل سازمان منطقه ...

مرگ مشکوک حیات وحش در شرق هرمزگان

مرگ مشکوک حیات وحش در شرق هرمزگان

گزارش های رسیده از شرق هرمزگان حاکیست از مدتی پیش حیات وحش در ...

علی کریمی/انرژی خورشیدی و استفاه آن در زندگی روزمره

علی کریمی/انرژی خورشیدی و استفاه آن در زندگی روزمره

 خورشید به عنوان منبع انرژی؛ سر آغاز حیات و منشا تمام انرژی های ...

فروغ مسلم زاده/حمایت برای همه ؛ قانون برای همه

فروغ مسلم زاده/حمایت برای همه ؛ قانون برای همه

مطبوعات رکن چهارم دموکراسی و نمونه عینی مردم سالاری در تمامی جوامع بوده ...

فروغ مسلم زاده/ جای خالی مهارت در سرفصل های آموزشی

فروغ مسلم زاده/ جای خالی مهارت در سرفصل های آموزشی

دروس تئوری و نظری تمامی سرفصل های آموزشی را در تمامی مقاطع اشغال ...

فروغ مسلم زاده/ هفته خبرساز هرمزگان

فروغ مسلم زاده/ هفته خبرساز هرمزگان

یک: هفته ای که گذشت روزهای پرترافیک وشلوغ و پرازحضور وزیران وکیلان در ...

فروغ مسلم زاده/ دهه فجر فرصتی برای بازنگری

فروغ مسلم زاده/ دهه فجر فرصتی برای بازنگری

هرساله ایام دهه فجر با مراسم باشکوه و افتتاح پروژه‌های عمرانی در کشور ...

فروغ مسلمزاده /بحران زدگی مدیریت بحران ولغو پروازها

فروغ مسلمزاده /بحران زدگی مدیریت بحران ولغو پروازها

در حالی که از روز یکشنبه 7بهمن ماه نیمی از استان های کشور ...

فروغ مسلم زاده/هرمزگانی‌ها قاچاقچی نیستند

فروغ مسلم زاده/هرمزگانی‌ها قاچاقچی نیستند

بارها رسانه ملی اقدام به پخش فیلم،سریال و مستندهایی در خصوص زندگی ساحل‌نشینان ...

فروغ مسلم زاده / از مدرک تا مهارت

فروغ مسلم زاده / از مدرک تا مهارت

کسب مدرک تحصیلی در مدارج عالی تحصیل آرزوی هر جوانی است ؛ آرزویی ...

 • کد مطلب : 29301
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
 • شما اینجا هستید :گزارش > یادداشت
 •   

  فروغ مسلمزاده /بحران زدگی مدیریت بحران ولغو پروازها

  میراث جرون:در حالی که از روز یکشنبه 7بهمن ماه نیمی از استان های کشور شاهد بارش برف سنگین وسرمای شدید هستند گردوخاک و آلودگی هوا هم دراستان های جنوبی جولان می دهد.

  در حالی که از روز یکشنبه ۷بهمن ماه نیمی از استان های کشور شاهد بارش برف سنگین وسرمای شدید هستند گردوخاک و آلودگی هوا هم دراستان های جنوبی جولان می دهد.

  برف سنگینی که از روز گذشته ۲۰استان کشور و حتی مرکز کشوررا با تمامی امکانات و تجهیزات غافلگیر کرده مدیریت بحران کشور را مثل همیشه به زیر سوال برده است. این درحالی است که هواشناسی چندروز گذشته پیش بینی بارش ها وکاهش شدید دمای هوارا اعلام کرده بود امابازهم شاهد تعطیلی نیمی از امور کشور هستیم ؛ از روزشنبه تاکنون هیچ  شرکت هواپیمایی باراز تهران به بندرعباس ارسال نکرده و از صبح یکشنبه تمامی پروازهای فرودگاه بین المللی بندرعباس لغو شده است. این درحالی است که در این ایام سال که قیمتها در پایینترین سیر خود قرارداشتند، قیمت بلیت هایهواپیما به ناگهان پرواز کرده و بلیت ۱۵۰و۱۶۰هزارتومانی به ۶۰۰هزار تومان هم رسیده است .

  لغو پروازها با بارش برف در روزگاری که عصراطلاعات و توسعه تکنولوژی نام گرفته اندکی آزاردهنده و غیرقابل باور است؛ چرا که با وجود پیام رسان های اجتماعی و رسانه های متعدد در فضای مجازی و واقعی دیگر هیچ عذرو بهانه ای مبنی بر عدم اطلاع و آگاهی و … پذیرفته نیست و شهروندان انتظاردارند در چنین مواقعی مدیریت بحران با آمادگی کامل  وارد عمل شده و شرایط را به حالت عادی بازگرداند اما تاکنون چنین اتفاقی نیافتاده وبسیاری از شهروندان در سراسر کشور از بارش ناگهانی برف و سرمای شدید هوا غافلگیر شده وکمااینکه این بحران تلفات و خساراتی را نیز در برداشته است.

  در استان هرمزگان که از مرکز کشور فاصله ۱۴۰۰کیلومتری داشته و روزانه بسیاری از مبادلات تجاری، اداری و … از طریق پروازهای هواپیمایی صورت می گیرد به علت بارش برف در تهران شاهد لغو دوروزه تمامی پروازها هستیم و این درحالی است که بسیاری از افراد برای انجام امور اداری و … ملزم به سفر به تهران بوده و با لغو پروازها ضررو زیان های زیادی خواهند دید.

  لغو پروازها د رحوزه فرهنگی هم سه روز است که مشکلاتی را بوجود آورده وشاهدیم که محموله بار روزنامه های استان هرمزگان که کالایی فرهنگی و فاسد شدنی است ارسال نشده و اگر فضای مجازی نبود شهروندان هرمزگان در بی خبری کامل از اوضاع واحوال کشور و استان قرار داشتند و این وضع برازنده استان اقتصادی هرمزگان و حتی کشور نیست که با اندک بارش برف وباران شاهد تعطیلی نیمی از کشور باشیم .

  وجود گردوخاک و ریزگردها هم در هوای استان های جنوبی به عادتی همه روزه تبدیل شده وجزیی از زندگی روزانه شهروندان شده است وکمتر به چشم می آید؛ در همین لحظه که نیمی از کشور زیر بارش برف قرار گرفته استان هرمزگان هم با پدیده ای بنام ریزگردها مشغول است اما دوری ازمرکز وکم توجهی دستگاه های متولی این معضل دایمی را کمرنگ کرده و کمتر نشان می دهد.

  در هرمزگان هم بارش های فصلی در ایامی از سال موجب آبگرفتگی؛ تعطیلی مدارس و بروز خسارات جانی و مالی زیادی در شهرها وروستاها می شود که بازهم جای خالی مدیریت بحران بشدت حس می شود وباید گفت مدیریت بحران را باید در مواقع خطر وبلایای طبیعی دید و لمس کرد نه در حالت عادی و دریک اتاق شیک دربسته وچارت سازمانی !

  باید گفت در کشورهای همسایه از جمله روسیه وترکیه وگرجستان که نیمی از سال شاهد برف وباران هستند هرگز پدیده ای بنام لغو پروازها و تعطیلی مدارس وادارات و… محلی از اعراب نداشته و زندگی در دمای ۲۵درجه زیرصفر هم روال عادی خودرا ادامه می دهد ولی درکشور ما با اندک بارشی شاهد بروز خسارات ، تعطیلی نیمی از کشور و سردرگم شدن شهروندان بنابه هر دلیلی هستیم امری که دیگر در تمامی دنیا منسوخ شده و مدیریت بحران به معنای واقعی جایگزین مدیریت آزمون وخطا وسلیقه ای شده است.

  امید است مسؤولان کشوری و استانی تدبیری راهگشا برای این دردکهنه هرمزگان که شاهرگ حیاتی اقتصاد کشور نیز می باشد بیاندیشند و بیشتر ازاین شهروندان را سردرگم وکلافه ننمایند.

  برچسب ها :

  تبلیغ
  احمدمرادی oخبرگزاری علم و فناوری آفتاب جنوب دریانیوز ستاره شرق