میراث جرون
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۴:۴۸
یادداشت
فروغ مسلم زاده /مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

فروغ مسلم زاده /مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

بعداز گذشت ده روزاز زلزله دلخراش کرمانشاه مردم سراسر کشور با کمک های ...

فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

[gallery columns="2" size="full" ids="27310,27311,27312,27313,27314,27315,27316"] در هر فرهنگ و جامعه ای درخت نمونه بارز طراوت ...

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

شهر پارسیان به عنوان مرکز شهرستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم ...

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد امروز يكي از معضلات جدي دربعضی از مراكز آموزشي بشاگرد ...

فروغ مسلم زاده /صیدهایی که دریا را جارو می کنند

فروغ مسلم زاده /صیدهایی که دریا را جارو می کنند

در خبرها آمده است که طی شش ماهه اول امسال صیادان هرمزگان 120 ...

احسان کامرانی/سخنی کوتاه با استاندار استان جناب آقای دکترهمتی

احسان کامرانی/سخنی کوتاه با استاندار استان جناب آقای دکترهمتی

جناب اقای استاندار حضور حضرتعالی را در منصب استانداری هرمزگان تبریک عرض نموده ...

فروغ مسلم زاده /نمایشگاه بیست وسوم دریک اپیزود

فروغ مسلم زاده /نمایشگاه بیست وسوم دریک اپیزود

بیست وسومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات در حالی برگزار می شود که در ...

فروغ مسلم زاده/نمایشگاه بیست وسوم ؛ بزرگترین پاتوق فرهنگی کشور

5الی 12ابان ماه مصلی تهران میزبان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور و پاتوق اصحاب ...

فروغ مسلم زاده /مطالبه گری فقط یک گفتمان نیست

فروغ مسلم زاده /مطالبه گری فقط یک گفتمان نیست

امام حسین (ع) می فرمایند: اگر دین ندارید آزاده باشید ، این سخن ...

فروغ مسلم زاده/برچیده شدن مدارس کپری ؛شاید وقتی دیگر

فروغ مسلم زاده/برچیده شدن مدارس کپری ؛شاید وقتی دیگر

سال تحصیلی جدید را در حالی آغاز کردیم که وزیر تازه نفس آموزش ...

 • کد مطلب : 22985
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
 • شما اینجا هستید :یادداشت
 •   

  فروغ مسلم زاده/اسیب شناسی جشنواره شهید رجایی

  هر ساله شهریور ماه با اغاز هفته دولت و روز کارمند جشنواره شهید رجایی به یاد شهید بزرگوار انقلاب رجایی با ارائه شاخص عملکرد دستگاههای اجرایی طی یکسال گذشته برگزار می شود وبه معرفی دستگاههای نمونه و برتر براساس شاخص های سازمان مدیریت می پردازد که درجای خود اقدامی پسندیده است و اگر به درستی […]

  هر ساله شهریور ماه با اغاز هفته دولت و روز کارمند جشنواره شهید رجایی به یاد شهید بزرگوار انقلاب رجایی با ارائه شاخص عملکرد دستگاههای اجرایی طی یکسال گذشته برگزار می شود وبه معرفی دستگاههای نمونه و برتر براساس شاخص های سازمان مدیریت می پردازد که درجای خود اقدامی پسندیده است و اگر به درستی وبراساس معیارهای واقعی و کارکرد درست دستگاهها ارزیابی بشود می توان دستگاهها و مدیران کم کار و بعضا بی انگیزه را به خوبی پیدا کرده وبامعرفی دستگاههای زحمت کش ، متعهد ودلسوز در کشور واستانها دلیلی برای ایجاد انگیزه وشوق خدمت بوجود آورد. هر ساله بسیاری از دستگاههای پولدار و پول ساز در این جشنواره برتر می شوند واین در حالی است که مردم بعنوان که باید درمورد عملکرد دستگاهها قضاوت بکنند در تمام سال طی رفت وآمدهای مکرر و سرگردانی بین دستگاهها هیچگاه از رفتار و عملکرد کارکنان و حتی مدیران ان دستگاهها حس رضایت نداشته و بعضا گلایه مند و ناراحتند.
  اما طی چندسال گذشته وبا نگاهی به عملکرد ضعیف و غیر علمی بسیاری از دستگاههای دولتی می بینیم که این ارزیابی ها بیشتر براساس فشارهای ناشی از دستگاهها و مدیران بوده تا براساس معیارهای واقعی و سنجش علمی راندمان و کارکردهای دستگاههاست. این فشار و چانه زنی های سیاسی تا جایی پیش رفته که صدای استاندار هرمزگان را در آورده است و در ایام هفته دولت ودر سخنانی اظهارداشته که بسیاری از مدیران برای برتر شدن اقدام به فشار و چانه زنی می کنند و این گفته نشان می دهد که عمق فاجعه تا کجاست .
  نگاهی به اسامی دستگاههای برتر در این جشنواره موجی از تعجب وحیرت را در میان حداقل جامعه رسانه ای ایجاد کرده است چگونه دستگاههایی که تا دیروز کم کار ، بی انگیزه و بعضا غیررسانه ای بوده وحصاری بدور خود کشیده و هیچگونه مراوده خبری و اطلاع رسانی با دنیای خارج نداشته وبعضا با عملکردی ضعیف در بسیاری از زمینه ها موجبات اعتراض شهروندان ، گروههای مردم نهاد وزیست محیطی را فراهم کرده است چگونه امروز در صدر برترین های جشنواره شهید رجایی می درخشد و مدیرانش با گرفتن لوح ویادمان افتخار این جشنواره ، روح بلند شهید رجایی و باهنر را با عملکرد سیاسی و ضعیف واهمال کارانه خود ازرده خاطر می کنند.
  سالهاست که دستگاههای کم کار و بی انگیزه ومدیران پرقدرت در چانه زنی های سیاسی و منفعت طلبانه به خوبی در ارزیابی ها برتر نشان داده می شوند وآنچه که مورد اغفال باقی می ماند جایگاه واقعی ومطالبات بحق شهروندانی است که عنان اختیار و سرنوشت خودرا به دستان لرزان وناکارآمد کسانی سپرده اند که بعضا در اداره یک مجموعه ۱۰۰ نفره هم عاجز و ناتوانند.
  دراین میان جای خالی اتاق های فکر وکارشناسانی که بطور علمی و تخصصی در حوزه های معرفی شده باید به ارزیابی عملکرد دستگاهها به قضاوت بنشیننند بشدت حس می شود.
  وقت آن رسیده که سازمان مدیریت وبرنامه ریزی با تغییر شاخص های ارزیابی برای این جشنواره ، دستگاهها را در طول سال با ایتم های واقعی و مردم سالارانه وعلمی بسنجد نه فقط به ارائه عملکرد یک مدیردست چندم روابط عمومی بسنده کرده و آن دستگاه را بعنوان برتر معرفی نماید.

  برچسب ها :

  تبلیغ
  احمدمرادی oخبرگزاری علم و فناوری آفتاب جنوب دریانیوز ستاره شرق