میراث جرون
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۴:۵۲
یادداشت
فروغ مسلم زاده /مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

فروغ مسلم زاده /مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

بعداز گذشت ده روزاز زلزله دلخراش کرمانشاه مردم سراسر کشور با کمک های ...

فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

[gallery columns="2" size="full" ids="27310,27311,27312,27313,27314,27315,27316"] در هر فرهنگ و جامعه ای درخت نمونه بارز طراوت ...

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

شهر پارسیان به عنوان مرکز شهرستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم ...

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد امروز يكي از معضلات جدي دربعضی از مراكز آموزشي بشاگرد ...

فروغ مسلم زاده /صیدهایی که دریا را جارو می کنند

فروغ مسلم زاده /صیدهایی که دریا را جارو می کنند

در خبرها آمده است که طی شش ماهه اول امسال صیادان هرمزگان 120 ...

احسان کامرانی/سخنی کوتاه با استاندار استان جناب آقای دکترهمتی

احسان کامرانی/سخنی کوتاه با استاندار استان جناب آقای دکترهمتی

جناب اقای استاندار حضور حضرتعالی را در منصب استانداری هرمزگان تبریک عرض نموده ...

فروغ مسلم زاده /نمایشگاه بیست وسوم دریک اپیزود

فروغ مسلم زاده /نمایشگاه بیست وسوم دریک اپیزود

بیست وسومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات در حالی برگزار می شود که در ...

فروغ مسلم زاده/نمایشگاه بیست وسوم ؛ بزرگترین پاتوق فرهنگی کشور

5الی 12ابان ماه مصلی تهران میزبان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور و پاتوق اصحاب ...

فروغ مسلم زاده /مطالبه گری فقط یک گفتمان نیست

فروغ مسلم زاده /مطالبه گری فقط یک گفتمان نیست

امام حسین (ع) می فرمایند: اگر دین ندارید آزاده باشید ، این سخن ...

فروغ مسلم زاده/برچیده شدن مدارس کپری ؛شاید وقتی دیگر

فروغ مسلم زاده/برچیده شدن مدارس کپری ؛شاید وقتی دیگر

سال تحصیلی جدید را در حالی آغاز کردیم که وزیر تازه نفس آموزش ...

 • کد مطلب : 24135
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
 • شما اینجا هستید :یادداشت
 •   

  فروغ مسلم زاده / جاسم رفت ، فریدون آمد

  میراث جرون:نارضایتی مردم در سراسر استان نشان می دهد که هرمزگانیها زیرفشارهای اقتصادی ومعیشت خرد شده اند ؛ وجود دریا بعنوان ظرفیتی اقتصادمحور متاسفانه در خدمت عده ای خاص بوده و عامه مردم و دریانشینان وصیادان نتوانسته اند ازاین خان گسترده بهره چندانی ببرند. آمار بیکاری بالای سی درصد دراستان وبکارگیری نیروهای غیربومی و وارداتی از سراسر کشور در صنایع و پالایشگاههای هرمزگان فرصت های شغلی را از جوانان تحصیلکرده و فرهیخته هرمزگانی در غیاب نظارت مدیریت اجرایی استان سلب کرد .

  چهارشنبه گذشته خبر رفتن جاسم جادری استاندار وقت هرمزگان و جایگزینی فریدون همتی بعنوان استاندار جدید هرمزگان برخروجی خبرگزاریهای استان قرارگرفت و به سرعت این خبر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شد . خبری که هرمزگانی ها مدتها منتظر شنیدن آن بودند چرا که طی چهارسال گذشته هرمزگان سخت ترین و بی مهرترین روزهایش را تجربه کرد؛ از قهر واشتی های مدیریت اجرایی استان با مدیران کل دستگاهها گرفته تا توهین وزیرسوال بردن جایگاه دو نماینده مجلس و عزل و نصبهای سیاسی و شتابزده وبکارگیری مشاوران ضعیف وناکارآمد ومدیران صفرکیلومتر در استان، ورود اطرافیانش به سیاست و اقتصاد و… همه نشان داد که جادری علیرغم سوابق مدیریتی، در هرمزگان نتوانست کارنامه روشن وشفافی از خود برجا بگذارد.

  نارضایتی مردم در سراسر استان نشان می دهد که هرمزگانیها زیرفشارهای اقتصادی ومعیشت خرد شده اند ؛ وجود دریا بعنوان ظرفیتی اقتصادمحور متاسفانه در خدمت عده ای خاص بوده و عامه مردم و دریانشینان وصیادان نتوانسته اند ازاین خان گسترده بهره چندانی ببرند. آمار بیکاری بالای سی درصد دراستان وبکارگیری نیروهای غیربومی و وارداتی از سراسر کشور در صنایع و پالایشگاههای هرمزگان فرصت های شغلی را از جوانان تحصیلکرده و فرهیخته هرمزگانی در غیاب نظارت  مدیریت اجرایی استان سلب کرد .

  ” مقتدایی” نام استاندار وقت هرمزگان درابتدای دهه هشتاد است ؛ استانداری مقتدر و توانمند و غیربومی که توانست با اقدامات جهادی و قاطعانه اش سروسامانی به هرمزگان بدهد و به گواهی مردم وتاریخ سیاسی هرمزگان موفق ترین مدیراجرایی استان بود که تاکنون مدیری نظیروی برای هرمزگان ازمرکز ارسال نشده است؛ در مدیریت استانی اقتصادی و استراتژیک چون هرمزگان بومی بودن یا غیربومی بودن استاندار زیاد تاثیرگذار نیست انچه که مهم است مدیریت قوی و ایستادن در برابر فشارهای اطرافیان ورانت خواریهاست که می تواند کارنامه موفقی از فرد به جا بگذارد .

  آنچه که امروز هرمزگان در تکاپوی آن است ؛ بیداری و مطالبه گری است دو مفهوم ومعنایی که تاکنون فقط روی کاغذ نوشته می شد و یکسالی است برسرزبان ها آمده آری هرمزگان امروز بیدارتر از همیشه است تا بتواند حقوق از دست رفته خودرا از بستاند . حرف مردم هرمزگان با استاندار جدید این است :آقای استاندار! هرمزگان استان ثروتمند و بهره مندی است اما دشمنان دوست نما و دوستان نادان و غارتگران بیت المال ، مانع پیشرفت و توسعه همه جانبه آن شده اند . توسعه فقط به معنای ساخت وساز و برج سازی نیست انچه گویای توسعه وابادانی یک منطقه و استان است فرهنگ ، اقتصاد ، و منابع آبی و خاکی و … است که می تواند توسعه همه جانبه و نشاط اجتماعی را رقم بزند .هرمزگان امیدوارتر از همیشه منتظر حضور آقای همتی استاندار جدید است تا با اقدامات جهادی و نگاه عدالت طلبانه خود عقب ماندگیها را جبران و منابع موجود را برای بهره مندی همگان درنظر بگیرد و برای جوانان ونخبگان هرمزگانی در پستهای مدیریتی و اجرایی سهمی در نظر بگیرد.

   

   

   

   


  تبلیغ
  احمدمرادی oخبرگزاری علم و فناوری آفتاب جنوب دریانیوز ستاره شرق