میراث جرون
امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ساعت : ۲۳:۱۴
یادداشت
فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

[gallery columns="2" size="full" ids="27310,27311,27312,27313,27314,27315,27316"] در هر فرهنگ و جامعه ای درخت نمونه بارز طراوت ...

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

شهر پارسیان به عنوان مرکز شهرستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم ...

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد امروز يكي از معضلات جدي دربعضی از مراكز آموزشي بشاگرد ...

فروغ مسلم زاده /صیدهایی که دریا را جارو می کنند

فروغ مسلم زاده /صیدهایی که دریا را جارو می کنند

در خبرها آمده است که طی شش ماهه اول امسال صیادان هرمزگان 120 ...

احسان کامرانی/سخنی کوتاه با استاندار استان جناب آقای دکترهمتی

احسان کامرانی/سخنی کوتاه با استاندار استان جناب آقای دکترهمتی

جناب اقای استاندار حضور حضرتعالی را در منصب استانداری هرمزگان تبریک عرض نموده ...

فروغ مسلم زاده /نمایشگاه بیست وسوم دریک اپیزود

فروغ مسلم زاده /نمایشگاه بیست وسوم دریک اپیزود

بیست وسومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات در حالی برگزار می شود که در ...

فروغ مسلم زاده/نمایشگاه بیست وسوم ؛ بزرگترین پاتوق فرهنگی کشور

5الی 12ابان ماه مصلی تهران میزبان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور و پاتوق اصحاب ...

فروغ مسلم زاده /مطالبه گری فقط یک گفتمان نیست

فروغ مسلم زاده /مطالبه گری فقط یک گفتمان نیست

امام حسین (ع) می فرمایند: اگر دین ندارید آزاده باشید ، این سخن ...

فروغ مسلم زاده/برچیده شدن مدارس کپری ؛شاید وقتی دیگر

فروغ مسلم زاده/برچیده شدن مدارس کپری ؛شاید وقتی دیگر

سال تحصیلی جدید را در حالی آغاز کردیم که وزیر تازه نفس آموزش ...

هرمزگان سرزمین فرصت ها است اما….

هرمزگان سرزمین فرصت ها است اما….

به گفته جناب استاندار هرمزگان ، این استان سرزمین فرصتهاست وبه همین دلیل ...

 • کد مطلب : 24890
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
 • شما اینجا هستید :یادداشت
 •   

  هرمزگان سرزمین فرصت ها است اما….

  به گفته جناب استاندار هرمزگان ، این استان سرزمین فرصتهاست وبه همین دلیل هم فرصت سوزی های زیادی دراین آب و خاک تاکنون صورت گرفته است . هیچکس منکر وجود معادن ، ذخایر نفت وگاز و کشاورزی و بنادر هرمزگان که هر کدام به تنهایی ظرفیتی عظیم و درامدزا در حوزه اقتصادی هستند اما مردمان […]

  به گفته جناب استاندار هرمزگان ، این استان سرزمین فرصتهاست وبه همین دلیل هم فرصت سوزی های زیادی دراین آب و خاک تاکنون صورت گرفته است . هیچکس منکر وجود معادن ، ذخایر نفت وگاز و کشاورزی و بنادر هرمزگان که هر کدام به تنهایی ظرفیتی عظیم و درامدزا در حوزه اقتصادی هستند اما مردمان خونگرم ونجیب این دیار تاکنون سهم خود را از این منابع نگرفته اند .
  فرصت سوزیهایی که طی سالهای متمادی صورت گرفته هرمزگان را درمقایسه با سایر استانهای همجوار هم عقب نگه داشته تا جایی که امروز مردم سراسر هرمزگان حتی برای یک انفلونزای ساده هم ترجیح می دهند راهی یزد و فارس بشوند چرا که امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی و کادر درمانی در هرمزگان را کافی و مورد اعتماد نمی دانند.
  بسیاری از جوانان بومی و تحصیلکرده بنا به دهها دلیل واهی و سیاسی کاری ها از اشتغال در صنایع که حق مسلم شان است محروم شده اند . درحوزه دریایی هم وضع بسیار دردناک است با دارا بودن بنادر و گمرگ وخطوط کشتیرانی بازهم از جداول آماری و استانداردهای دنیا عقب هستیم .دریا که خود منبع رزق و روزی است این روزها بانی نگرانی و استرس صیادان و پیله وران شده است. سهمیه ته لنجی که به سایر استانهای جنوبی تعلق می گیرد علیرغم قولهای جناب نوبخت در دولت قبل تاکنون این وعده محقق نشده است . درحوزه آموزشی و علمی نیز وضعیت نامناسب و دارای کاستی های زیادی است . این روزها هنوز دانش آموزان و والدین بدنبال کتابهای درسی کتابفروشی های شهر را زیرو رو می کنند وبناچار سفارش کتابهای اموزشی را از استانهای دیگر می دهند چرا که سهمیه هرمزگان تمام شده است. هنوز مدارس کپری و فرسوده در شرق استان به اذعان نماینده محترم شرق وجود دارد که ا زدوران مدرسه ایشان هم فرسوده تر است اما ظاهرا بودجه و اعتباری برای بازسازی مدارس استان وجود ندارد و بحران اب از سالهای قبل در اینجا بیداد می کند و طرح محرم تاکنون به بندرلنگه نرسیده و مردمان این دیار در بی آبی و قطعی های مکرر و سهمیه بندی بسر می برند و در شرق هم اوضاع بسیار وخیم تر است .سفره های زیرزمینی ته کشیده و بحران فروچاله ها در میناب هر لحظه جان ومال شهروندان را تهدید می کند . اری هرمزگان سرزمین فرصت ها و فرصت سوزی هایی است که از سالهای دور مدیران ارشد ومیانی و حتی نمایندگانش برآن دامن زده است با سکوتهای معنادار و مصلحت اندیشی هایی که هیچگاه برای مردم سودو منفعتی نداشته و ندارد.
  فرصت هارا برای غریبه ها و میهمانان فراهم می کنیم اما برای خودمان و جوانان و استعدادها و نخبگان مان تقریبا سهمی درنظر نمی گیریم واگر قرار برسهم خواهی باشد انها که به قدرت وصل و نزدیکترند حتما و لابد سهم های کلان می برند و عامه مردم در فقر و بدبختی خودباید بسوزند و بسازند.
  امروز با حضوراستاندار جدید در هرمزگان وبدست گرفتن سکان مدیریت اجرایی مردم انتظار دارند که تحولات و تغییرات چشمگیری در استان اتفاق یافتد که منشا خیر و آرامش برای شهروندان بشود نه آنکه بازهم بی تفاوتی و بی توجهی به وضعیت مردم و سهم خواهی سطوح اول قدرت از منابع و فرصت های هرمزگان .
  امیداست جناب استاندار محترم هرمزگان با بررسی همه جانبه موانع و مشکلات پیش روی توسعه استان ، در حوزه های مختلف از مشاورینی توانمند و کارامد و دلسوز برای شناخت بیشتر مسایل بهره ببردوبعداز چهارسال خاطره خوشی از خود برای هرمزگان برجا بگذارند. /فروغ مسلم زاده

  برچسب ها :

  تبلیغ
  احمدمرادی oخبرگزاری علم و فناوری آفتاب جنوب دریانیوز ستاره شرق