میراث جرون
امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۴:۱۷
یادداشت
علی کریمی/انرژی خورشیدی و استفاه آن در زندگی روزمره

علی کریمی/انرژی خورشیدی و استفاه آن در زندگی روزمره

 خورشید به عنوان منبع انرژی؛ سر آغاز حیات و منشا تمام انرژی های ...

فروغ مسلم زاده/حمایت برای همه ؛ قانون برای همه

فروغ مسلم زاده/حمایت برای همه ؛ قانون برای همه

مطبوعات رکن چهارم دموکراسی و نمونه عینی مردم سالاری در تمامی جوامع بوده ...

فروغ مسلم زاده/ جای خالی مهارت در سرفصل های آموزشی

فروغ مسلم زاده/ جای خالی مهارت در سرفصل های آموزشی

دروس تئوری و نظری تمامی سرفصل های آموزشی را در تمامی مقاطع اشغال ...

فروغ مسلم زاده/ هفته خبرساز هرمزگان

فروغ مسلم زاده/ هفته خبرساز هرمزگان

یک: هفته ای که گذشت روزهای پرترافیک وشلوغ و پرازحضور وزیران وکیلان در ...

فروغ مسلم زاده/ دهه فجر فرصتی برای بازنگری

فروغ مسلم زاده/ دهه فجر فرصتی برای بازنگری

هرساله ایام دهه فجر با مراسم باشکوه و افتتاح پروژه‌های عمرانی در کشور ...

فروغ مسلمزاده /بحران زدگی مدیریت بحران ولغو پروازها

فروغ مسلمزاده /بحران زدگی مدیریت بحران ولغو پروازها

در حالی که از روز یکشنبه 7بهمن ماه نیمی از استان های کشور ...

فروغ مسلم زاده/هرمزگانی‌ها قاچاقچی نیستند

فروغ مسلم زاده/هرمزگانی‌ها قاچاقچی نیستند

بارها رسانه ملی اقدام به پخش فیلم،سریال و مستندهایی در خصوص زندگی ساحل‌نشینان ...

فروغ مسلم زاده / از مدرک تا مهارت

فروغ مسلم زاده / از مدرک تا مهارت

کسب مدرک تحصیلی در مدارج عالی تحصیل آرزوی هر جوانی است ؛ آرزویی ...

فروغ مسلم زاده /مهلتی که هنوز به پایان نیامده

فروغ مسلم زاده /مهلتی که هنوز به پایان نیامده

از شروع به‌کار همتی به‌عنوان استاندار جدید هرمزگان، وعده تغییر مدیران ناکارآمد داده ...

فروغ مسلم زاده /آرامگاهی برپهنه اقیانوس

فروغ مسلم زاده /آرامگاهی برپهنه اقیانوس

نفتکش سانچی در میان آب و آتش سوخت و خاکستر شد و32 خدمه ...

 • کد مطلب : 27592
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
 • شما اینجا هستید :اخبار مشروح > گزارش
 •   

  درجشنواره جهادگران علم وفناوری:سردار ترابی  : امروزنگاه ایران به دانش آموزان نخبه و متفکرش است

  به گزارش میراث جرون عصر دیروزسردار ترابی فرمانده سپاه هرمزگان درجشنواره جهادگران علم وفناوری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ،گفت: امروز نگاه ایران به دانش آموزان و نوجوانان نخبه و متفکرش است که باید راه انقلاب را با گفتمان علمی ادامه دهند.

  به گزارش میراث جرون عصر دیروزسردار ترابی فرمانده سپاه هرمزگان درجشنواره جهادگران علم وفناوری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ،گفت: امروز نگاه ایران به دانش آموزان و نوجوانان نخبه و متفکرش است که باید راه انقلاب را با گفتمان علمی ادامه دهند.

  وی افزود: تولید علم وفناوری در کشور منوط به آینده کشور بوده واگر به این عرصه پایبند باشیم لحظه به لحظه جلوتر خواهیم رفت و هرساله رشد صعودی و متفاوتری خواهیم داشت.امروز بسیج و تفکر جهادی آن دنیا را فراگرفته وباید برای صدور تفکر و روحیه بسیجی تلاش کنیم تا بتوانیم این نیروی مردمی را بسط و گسترش دهیم.

  استاندارهرمزگان: هزینه کمتروکار باکیفیت تر با روحیه بسیجی

  همچنین فریدون همتی استاندار هرمزگان هم دراین مراسم گفت:با توجه به تفکر و جایگاه بسیج باید کارها سریعتر و با هزینه کمتر وکیفیت بهتری اجرا شده و کاری متفاوتراز بقیه انجام داد . امروز بسیج علمی و دانشگاهی بسیار رشد کرده و گسترش یافته ودست یافتن به فناوری های کم نظیر ومتفاوت که بتواند مسایل کشور را حل کند یکی از ضرورتهای علمی است .

  وی افزود: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید از مسیرتولید علم وفناوری عبور کرد، باید به دانش های جدید تکیه کرد و جایگاه علمی را بالاتر ببریم همین طورکه دردانش هسته ای انقدر پیشرفت کردیم که به تراز کشورهای شناسنامه دار این علم رسیدیم وباید بتوانیم در سایر حوزه ها هم پیشرفت چشمگیر و مناسبی داشته باشیم.

  استاندار هرمزگان افزود: رسیدن به خودکفایی علمی آنجایی است که از وابستگی خارج شده و علم تولیدی را در اختیار دیگران قراردهیم ، برای خودکفایی باید تولید ، اشتغال و صادرات متناسبی داشته باشیم و براساس مزیت های داخلی تولیدبتوانیم در بازارهای جهانی سهمی بدست بیاوریم .

  این مقام مسئول اظهارداشت:برای رسیدن به تولید و خودکفایی نیازمند روحیه بسیجی و کم توقعی هستیم تا در سخت ترین شرایط وبا کمترین امکانات بیشترین تولید وبهره وری را داشته باشیم . درهرمزگان ظرفیت های دریایی بسیاری برای تولید و صادرات موجود است که نیازمند پشتیبانی علمی و تولید علم و فناوری است تا این ظرفیتها شکوفا شده و قدرت رقابتی بیابند.

  رییس بسیج علمی : ۳۰برنامه علمی نتیجه کارگروههای تخصصی

  درادامه مراسم سرهنگ حمید آرمندیان رییس بسیج علمی هرمزگان افزود:به فرموده مقام معظم رهبری ، کلید اصلی پیشرفت و قدرت هر کشور در علم وفناوری است و باید این کلید را یافته و برای اشاعه فرهنگ بسیجی و علمی تلاش های زیادی بکنیم.

  وی گفت:بسیج برای نفوذ در جامعه هدف دو رویکرد عمومی و فراگیر و اقشار نخبه و تخصصی را دنبال می کند که در اقشار نخبه با تشکیل بسیج اساتید ، دانشجویی ، کارگری ، مهندسین و.. تقسیم بندی هایی صورت گرفته تا کارها بهتر پیش برود . بسیج علمی با تعاملی که با مراکز علمی و پژوهشی دارد اقدامات بسیار خوبی انجام داده و ۳۸ برنامه علمی تخصصی با اقشار اندیشه ورز خود دنبال می کندکه نتایج و خروجی خوبی هم از کارگروههای تخصصی گرفته ایم ، راه اندازی ۱۰پایگاه علمی در سراسر استان و ۱۰شهرستان نشان می دهد که مردم استقبال خوبی از بسیج وتفکر بسیجی داشته اند .

  آرمندیان گفت: تاکنون ۱۰۰مخترع را دراستان شناسایی کرده و ۲۰نفر حمایت مالی بلاعوض شده اند ، مراکزرشد در رشته برق و الکترونیک و بیوتکنولوژی راه اندازی شده و اتاق های فکر اندیشه ورز در خانه نخبگان فعال است تا بتواند از طرح ها و ایده های خوب و نو محققان بهره ببرد.

  معاون بسیج مهندسین :حضور پررنگ بسیج درمشکلات

  همچنین دکتر شهبازی معاون بسیج مهندسین صنعت سازمان بسیج مستضعفین هم گفت: بسیج بزرگترین تشکل مردم نهاد همراه با ولایت است و نیازمند سازماندهی متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی است و به نوعی امتداد مردمی در دستگاههای اجرایی کشور است وباید در خلاهای مختلف حضوری پررنگ و چشمگیر داشته باشد.

  وی گفت: متاسفانه تولید علم با فناوری و صنعت وتولید ثروت ازاین علم ارتباط بسیار کمی دارد هرچند در فناوری های هسته ای ، دفاعی و سلولهای بنیادی پیشرفتهای چشمگیری داشته ایم اما در سایر زمینه ها خصوصا صنعت پیشرفتمان در حد صفراست و می توان گفت رشد فناوری های ما در حد کشور جامائیکاست .

  این مقام مسئول گفت:پیشرفت علمی نیازمند دانش مهارت وتکنیک وفناوری و تجهیزات مناسب است تا به تولید ثروت برسد و کسب و کاری فراهم شود ، امروز بدنبال تحول در عرصه علم هستیم وکار بسیج دراینجا تسهیل گری این فرایند است تا بتوانیم با بهر ه گیری از دانش موجود به کارآفرینی بپردازیم .

  دکتر شهبازی افزود: وظیفه ما به عنوان مسئول این است که نقشه راه را بین بهره برداران و مجریان صنعتی ایجادکرده و ازظرفیت نخبگان هر استان استفاده کنیم ویک گام به جلو برداریم .

  درپایان این مراسم از ۱۵۰نخبه علمی ، پایگاههای علمی برتر و مخترعان و پژوهشگران بسیجی تقدیر شد .

  برچسب ها :

  تبلیغ
  احمدمرادی oخبرگزاری علم و فناوری آفتاب جنوب دریانیوز ستاره شرق