میراث جرون
امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ساعت : ۲۳:۱۲
یادداشت
شهرک های دانشگاهی چاره معضل بیکاری

شهرک های دانشگاهی چاره معضل بیکاری

یادداشت ؛ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بی شک یکی از دغدغه ها ونگرانی های ...

فروغ مسلم زاده/شهرک های دانشگاهی چاره معضل بیکاری

فروغ مسلم زاده/شهرک های دانشگاهی چاره معضل بیکاری

بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بی شک یکی از دغدغه ها ونگرانی های برنامه ...

گرانی حامل های انرژی وکاهش مصرف

گرانی حامل های انرژی وکاهش مصرف

با گران شدن سوخت در سال 89 ، نه تنها شاهد کاهش مصرف ...

فروغ مسلم زاده /هنرمندان را در زمان حیات‌شان دریابیم

فروغ مسلم زاده /هنرمندان را در زمان حیات‌شان دریابیم

جامعه خشک و بی‌روح ما قطعا با حضور هنرمندان و ارائه هنر‌های زیبای‌شان ...

فروغ مسلم زاده/طرح اشتراک نیم بها ؛طرحی کارگشا

فروغ مسلم زاده/طرح اشتراک نیم بها ؛طرحی کارگشا

قریب به دو سال از اجرای طرحی بنام طرح اشتراک نیم بها نشریات ...

فروغ مسلم زاده /سکوت سنگین و بی تفاوت ،کار دست مان می دهد

فروغ مسلم زاده /سکوت سنگین و بی تفاوت ،کار دست مان می دهد

زلزله 7 ریشتری کرمانشاه و خاطره تلخ زلزله دی ماه 1382 در بم ...

فروغ مسلم زاده /مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

فروغ مسلم زاده /مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

بعداز گذشت ده روزاز زلزله دلخراش کرمانشاه مردم سراسر کشور با کمک های ...

فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

فوزیه زمردی/درختانی که بهانه هرس سربریده می شوند

[gallery columns="2" size="full" ids="27310,27311,27312,27313,27314,27315,27316"] در هر فرهنگ و جامعه ای درخت نمونه بارز طراوت ...

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

وقتی حکم شهردار پارسیان صادر نمی شود

شهر پارسیان به عنوان مرکز شهرستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم ...

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

داریوش حسن زاده/اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد

اختلاط دختر وپسردرمدارس بشاگرد امروز يكي از معضلات جدي دربعضی از مراكز آموزشي بشاگرد ...

 • کد مطلب : 27592
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
 • شما اینجا هستید :اخبار مشروح > گزارش
 •   

  درجشنواره جهادگران علم وفناوری:سردار ترابی  : امروزنگاه ایران به دانش آموزان نخبه و متفکرش است

  به گزارش میراث جرون عصر دیروزسردار ترابی فرمانده سپاه هرمزگان درجشنواره جهادگران علم وفناوری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ،گفت: امروز نگاه ایران به دانش آموزان و نوجوانان نخبه و متفکرش است که باید راه انقلاب را با گفتمان علمی ادامه دهند.

  به گزارش میراث جرون عصر دیروزسردار ترابی فرمانده سپاه هرمزگان درجشنواره جهادگران علم وفناوری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ،گفت: امروز نگاه ایران به دانش آموزان و نوجوانان نخبه و متفکرش است که باید راه انقلاب را با گفتمان علمی ادامه دهند.

  وی افزود: تولید علم وفناوری در کشور منوط به آینده کشور بوده واگر به این عرصه پایبند باشیم لحظه به لحظه جلوتر خواهیم رفت و هرساله رشد صعودی و متفاوتری خواهیم داشت.امروز بسیج و تفکر جهادی آن دنیا را فراگرفته وباید برای صدور تفکر و روحیه بسیجی تلاش کنیم تا بتوانیم این نیروی مردمی را بسط و گسترش دهیم.

  استاندارهرمزگان: هزینه کمتروکار باکیفیت تر با روحیه بسیجی

  همچنین فریدون همتی استاندار هرمزگان هم دراین مراسم گفت:با توجه به تفکر و جایگاه بسیج باید کارها سریعتر و با هزینه کمتر وکیفیت بهتری اجرا شده و کاری متفاوتراز بقیه انجام داد . امروز بسیج علمی و دانشگاهی بسیار رشد کرده و گسترش یافته ودست یافتن به فناوری های کم نظیر ومتفاوت که بتواند مسایل کشور را حل کند یکی از ضرورتهای علمی است .

  وی افزود: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید از مسیرتولید علم وفناوری عبور کرد، باید به دانش های جدید تکیه کرد و جایگاه علمی را بالاتر ببریم همین طورکه دردانش هسته ای انقدر پیشرفت کردیم که به تراز کشورهای شناسنامه دار این علم رسیدیم وباید بتوانیم در سایر حوزه ها هم پیشرفت چشمگیر و مناسبی داشته باشیم.

  استاندار هرمزگان افزود: رسیدن به خودکفایی علمی آنجایی است که از وابستگی خارج شده و علم تولیدی را در اختیار دیگران قراردهیم ، برای خودکفایی باید تولید ، اشتغال و صادرات متناسبی داشته باشیم و براساس مزیت های داخلی تولیدبتوانیم در بازارهای جهانی سهمی بدست بیاوریم .

  این مقام مسئول اظهارداشت:برای رسیدن به تولید و خودکفایی نیازمند روحیه بسیجی و کم توقعی هستیم تا در سخت ترین شرایط وبا کمترین امکانات بیشترین تولید وبهره وری را داشته باشیم . درهرمزگان ظرفیت های دریایی بسیاری برای تولید و صادرات موجود است که نیازمند پشتیبانی علمی و تولید علم و فناوری است تا این ظرفیتها شکوفا شده و قدرت رقابتی بیابند.

  رییس بسیج علمی : ۳۰برنامه علمی نتیجه کارگروههای تخصصی

  درادامه مراسم سرهنگ حمید آرمندیان رییس بسیج علمی هرمزگان افزود:به فرموده مقام معظم رهبری ، کلید اصلی پیشرفت و قدرت هر کشور در علم وفناوری است و باید این کلید را یافته و برای اشاعه فرهنگ بسیجی و علمی تلاش های زیادی بکنیم.

  وی گفت:بسیج برای نفوذ در جامعه هدف دو رویکرد عمومی و فراگیر و اقشار نخبه و تخصصی را دنبال می کند که در اقشار نخبه با تشکیل بسیج اساتید ، دانشجویی ، کارگری ، مهندسین و.. تقسیم بندی هایی صورت گرفته تا کارها بهتر پیش برود . بسیج علمی با تعاملی که با مراکز علمی و پژوهشی دارد اقدامات بسیار خوبی انجام داده و ۳۸ برنامه علمی تخصصی با اقشار اندیشه ورز خود دنبال می کندکه نتایج و خروجی خوبی هم از کارگروههای تخصصی گرفته ایم ، راه اندازی ۱۰پایگاه علمی در سراسر استان و ۱۰شهرستان نشان می دهد که مردم استقبال خوبی از بسیج وتفکر بسیجی داشته اند .

  آرمندیان گفت: تاکنون ۱۰۰مخترع را دراستان شناسایی کرده و ۲۰نفر حمایت مالی بلاعوض شده اند ، مراکزرشد در رشته برق و الکترونیک و بیوتکنولوژی راه اندازی شده و اتاق های فکر اندیشه ورز در خانه نخبگان فعال است تا بتواند از طرح ها و ایده های خوب و نو محققان بهره ببرد.

  معاون بسیج مهندسین :حضور پررنگ بسیج درمشکلات

  همچنین دکتر شهبازی معاون بسیج مهندسین صنعت سازمان بسیج مستضعفین هم گفت: بسیج بزرگترین تشکل مردم نهاد همراه با ولایت است و نیازمند سازماندهی متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی است و به نوعی امتداد مردمی در دستگاههای اجرایی کشور است وباید در خلاهای مختلف حضوری پررنگ و چشمگیر داشته باشد.

  وی گفت: متاسفانه تولید علم با فناوری و صنعت وتولید ثروت ازاین علم ارتباط بسیار کمی دارد هرچند در فناوری های هسته ای ، دفاعی و سلولهای بنیادی پیشرفتهای چشمگیری داشته ایم اما در سایر زمینه ها خصوصا صنعت پیشرفتمان در حد صفراست و می توان گفت رشد فناوری های ما در حد کشور جامائیکاست .

  این مقام مسئول گفت:پیشرفت علمی نیازمند دانش مهارت وتکنیک وفناوری و تجهیزات مناسب است تا به تولید ثروت برسد و کسب و کاری فراهم شود ، امروز بدنبال تحول در عرصه علم هستیم وکار بسیج دراینجا تسهیل گری این فرایند است تا بتوانیم با بهر ه گیری از دانش موجود به کارآفرینی بپردازیم .

  دکتر شهبازی افزود: وظیفه ما به عنوان مسئول این است که نقشه راه را بین بهره برداران و مجریان صنعتی ایجادکرده و ازظرفیت نخبگان هر استان استفاده کنیم ویک گام به جلو برداریم .

  درپایان این مراسم از ۱۵۰نخبه علمی ، پایگاههای علمی برتر و مخترعان و پژوهشگران بسیجی تقدیر شد .

  برچسب ها :

  تبلیغ
  احمدمرادی oخبرگزاری علم و فناوری آفتاب جنوب دریانیوز ستاره شرق